Urządź kuchnię w dobrym stylu!

Urządzanie kuchni to zadanie dla gospodyni, która powinna zrealizować swoje wizje, a w dobie coraz większego rozwoju mebli, kształtów, jak i kolorystyki jest to coraz bardziej możliwe. Kuchnia powinna kojarzyć się z miejscem, w którym chcemy zjadać nasze posiłki, a zarazem być oazą spokoju naszej rodziny. Dziś przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak w dobrym guście urządzić swoją jadalnię, a konkretnie jak wybrać podłogę do tego pomieszczenia.

A może płytki do tego?

Płytki to bardzo praktyczny pomysł na podłogę do kuchni. Poza aspektami praktycznymi, jak łatwością dbania o nie, jest też aspekt estetyczny – dobrze dobrane płytki wzmacniają poczucie estetyki, oraz są dobrą wizytówką dla naszych gości, którzy docenią taki rodzaj podłoża. Jasne, jest też problem w postaci zimnego powietrza płynącego spod płytek, ale zazwyczaj chodzimy w obuwiu po mieszkaniu, natomiast ciekawą opcją jest ogrzewanie podłogowe, które można wykorzystać również w kuchni, jednak trzeba o tym pomyśleć zdecydowanie przed etapem remontu.

Ważnym aspektem na który powinniśmy zwracać uwagę przy doborze płytek jest ich jakość. Płytki posiadają określoną klasę ścieralności wyrażanej poprzez termin PEI od 1 do 4. Ponadto zadbajmy o to, by nasze kafelki były łatwe w utrzymaniu oraz były odpowiednie na wilgoć.

Pamiętaj o tym, że płytki musisz dobierać pod kątem wielkości swojej kuchni. Jeżeli masz wielkie pomieszczenie, to nie ma z tym problemu, bo możesz zastosować duże płytki, natomiast przy mniejszym pomieszczeniu powinieneś dobrać płytki, które będą nas uspokajać, a więc rekomendujemy zastosowanie białych barw, które w dodatku bardzo dobrze odbijają światło i wypełniają wnętrze naszej kuchni odpowiednią atmosferą. Starajmy się unikać ciemnych wzorów, albo kontrastów, gdyż będą zbyt bardzo skupiać naszą uwagę, co nie do końca jest dobre dla gospodyni. Przecież jako kobieta będziesz przenosić różne potrawy, nierzadko gorące, a gdy zastosujesz jednolity kolor, to nie będziesz się rozpraszać, jak w przypadku kolorowej podłogi.

To bardzo częste rozwiązanie w polskich kuchniach, ale bardzo praktyczne. Starajmy się urządzać nasze kuchnie z gustem.

Możesz również polubić…