Jakie krzesła sprawdzą się przy wyspie kuchennej?

W domowej kuchni coraz częściej decydujemy się na wyspę kuchenną. To nowoczesna aranżacja, która jest bardzo praktyczna, jeżeli posiadamy kuchnią o dużych rozmiarach lub jest ona bezpośrednio otwarta na salon. Jeszcze jakiś czas temu wyspy kuchenne kojarzyły nam się przede wszystkim z amerykańskimi domami, które mieliśmy okazję oglądać na filmach, jednak od kilku lat na stałe wpisały się również w nasze rodzime aranżację tej przestrzeni. Kluczem do tego, by wyspa kuchenna była praktyczna, jest dopasowanie do niej odpowiednich krzeseł.

Jakie krzesła kuchenne sprawdzą się przy wyspie? Ze względu na jej specyfikę, czyli bardzo często podwyższony blat, tradycyjne krzesła jadalniane mogą być bezużyteczne. W związku z tym ich miejsce płynnie zajmują hokery, czyli krzesła barowe. Nowoczesne projekty hokerów do domu pozwalają na dobór takich, które idealnie spełnią nasze potrzeby oraz wpisują się w dany styl aranżacyjny. Zaletą hokerów jest ich wygoda oraz wysokość siedziska, dzięki czemu nawet podczas spożywania posiłku przy wyspie lub picia drinka w gronie znajomych, wciąż będziemy czuli się wygodnie i swobodnie.

Jaki hoker wybrać do domu?

Klasycznym rozwiązaniem są hokery o metalowej podstawie na jednej nodze. Takie meble bardzo często posiadają regulowaną wysokość siedziska oraz podnóżek, dzięki czemu zwiększamy wygodę siedzenia. Elegancka skórzana tapicerka sprawia, że płynnie wpisują się w eleganckie i nowoczesne wnętrza. Jeżeli jednak nie chcemy, aż tak barowych nawiązań, z powodzeniem na rynku znajdziemy hokery przygotowane z myślą o wykorzystaniu domowym w różnych stylach.

Ciekawym modelem są drewniane hokery na czterech stabilnych nogach. Na ogół posiadają one profilowane siedzisko oraz oparcie, które są dodatkowo tapicerowane. Zwiększa to komfort użytkownika oraz wpływa na estetykę odbioru danego mebla. W niektórych hokerach możemy znaleźć również klasyczne podłokietniki, jednak w przypadku użytkowania wyspowego przy spożywaniu posiłków lub w trakcie imprez, mogą one krępować ruchy. Przed finalnym zakupem warto dopasować parametry techniczne oraz stylistyczne hokerów do naszych potrzeb, dzięki czemu meble te idealnie sprawdza się przy wyspie kuchennej, tworząc z nią uniwersalny, domowy zestaw.

Możesz również polubić…