Jaki materac wybrać, aby pierwsze noce w nowym mieszkaniu były jak najbardziej komfortowe?

Nowe mieszkanie dla wielu z nas wiąże się z ogromną zmianą. Związana jest ona nie tylko z wyprowadzką od rodziców czy zmianą miasta, ale także ponownym urządzaniem każdego wnętrza od początku. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj sypialnia, gdyż to właśnie w niej możemy odpocząć po długim i ciężkim dniu. Skupiając się na barwach, meblach i dodatkach nie zapominajmy także o wyposażeniu łóżka w komfortowy materac! A jak go wybrać, aby móc wypocząć w nowym domu?

Dlaczego dobry materac to podstawa zdrowego snu?

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen. Nie ma się co dziwić – to właśnie dzięki niemu nasze ciało może zregenerować się zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Oznacza to, że rano budzimy się wypoczęci, pełni sił i energii. Co więcej, zdrowy sen, czyli taki, który charakteryzuje się wysoką jakością, a także odpowiednią długością i głębokością, korzystnie wpływa na pracę wielu układów, w tym:

 • układu nerwowego,

 • układu pokarmowego,

 • układu odpornościowego.

Chcąc komfortowo wyspać się w nowym mieszkaniu, warto już dziś postawić na dobry materac do spania. A jak go wybrać?

Jakie materace są dostępne na rynku?

Tak naprawdę właściwości materaca zależą od jego wypełnienia. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić największą uwagę, jeśli chcemy znaleźć model, który sprosta naszym oczekiwaniom. Z uwagi na to, na współczesnym rynku znajdziemy:

 • materace piankowe – są to wyjątkowe modele, które w swoim wnętrzu zawierają wyjątkowe pianki, a każda z nich posiada inne właściwości,

 • materace sprężynowe – znacząco różnią się od tych znanych nam jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdyż wykorzystują nowoczesne technologie oraz rozwiązania,

 • materace hybrydowe – łączą w sobie wypełnienie piankowe i sprężynowe, dzięki czemu posiadają najlepsze zalety obu tych modeli.

Jednak rodzaj wypełnienia to nie jedyna kwestia, jaką należy uwzględnić podczas wyboru materaca. Zatem, co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Co wziąć pod uwagę wybierając materac?

Dobry materac do spania to taki, który spełnia wszystkie osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. Na współczesnym rynku znajdziemy wiele różnych modeli, a przy ich wyborze warto uwzględnić takie kwestie, jak:

 • stopień twardości – uwzględnia on naszą wagę oraz preferencje,

 • rozmiar – dopasowany do metrażu sypialni oraz ilości osób go użytkujących,

 • pokrowiec – powinien być wyposażony w zamek, przez co łatwiej będzie go zdjąć i wyprać,

 • właściwości antyalergiczne – są one niezwykle ważne zwłaszcza dla alergików,

 • stan swojego zdrowia – osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa lub innymi schorzeniami, zalecane są specjalne wyroby medyczne, które użytkuje się zgodnie z instrukcją od producenta.

Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Wybierając odpowiednio dobrany do nas materac, z pewnością rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Jednak nie zapominajmy także o zainwestowaniu w wysokiej jakości akcesoria sypialniane, takie jak poduszka, kołdra czy ochraniacz na materac!

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

Możesz również polubić…