Co musisz wiedzieć o projektowaniu funkcjonalnej hali sportowej?

Budowa hali sportowej to bardzo odpowiedzialne zadanie, które polega nie tylko na postawieniu fizycznego obiektu. Podczas budowy musimy zadbać zarówno o konstrukcję, materiały budowlane, projekt hali, jak i o odpowiednie wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych, czy teletechnicznych. Istotnym elementem dla powodzenia projektu jest również spójna współpraca na linii inwestor, projektant oraz firma realizująca projekt.

Hala sportowa projekt

Aby dobrze przygotować się do tego etapu, należy posiadać już pewną wizję, która następnie zostanie zaprezentowana na papierze. Te elementy to

  • sezonowość hali sportowej, czy jest to hala na sezon letni, czy będzie dostępna przez cały rok.
  • lokalizacja, najlepiej, aby była to odpowiedniej wielkości działka, na której znajdzie się miejsce na parking.
  • dyscyplina sportowa, czy hala będzie przeznaczona do jednego typu sportu, czy też nie. Należy pamiętać, że każda federacja sportowa posiada wytyczne obiektów sportowych.
  • organizacja innego typu wydarzeń. Jeśli zastosujesz mobilne części hali, to możesz również zorganizować koncerty, występy teatralne lub wydarzenia firmowe.

Odpowiedź na powyższe elementy, funkcjonalności hali sportowej należy przemyśleć i zabrać na spotkanie z architektem hal sportowych.

Hala sportowa projekt

Projekt hali sportowej to ważny element całej dalszej pracy. Należy zastanowić się nad każdym elementem hali sportowej, ponieważ wprowadzanie zmian w projekcie na etapie realizacji może być czasochłonne i mogą pochłonąć większą część budżetu. W skład całego projektu wchodzą: projekt konstrukcji hali, projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej, projekt instalacji wentylacyjnej, projekt centralnego ogrzewania oraz instalacji gazowej i elektrycznej. Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, to również projekt bezpieczeństwa, czyli między innymi rozmieszczenie dróg ewakuacyjnych.

Projekt hali sportowej to bardzo ważny element całej inwestycji, dlatego ważne, aby został wykonany przez profesjonalistów. Możesz wtedy liczyć na najlepsze rozwiązania dla swojego projektu.

Możesz również polubić…